• 7.02.2019 50

    Управління соціального захисту населення Бориспільської РДА інформує

    Управління соціального захисту населення

    Бориспільської районної державної адміністрації інформує:

    Для забезпечення прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на санаторно-курортне лікування 16 січня 2019 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 22 «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2019 році».

    Зазначеною постановою передбачено грошову допомогу для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам, закладам оздоровлення та відпочинку у 2019 році:

     – для осіб, віднесених до категорії 1, – 7 300 гривень;

     – для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюванням нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), – 22 200 гривень;

     – для дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, – 14 500 гривень.

    Забезпечення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1 категорії та дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, послугами на санаторно-курортне лікування проводиться згідно «Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 року №854 у порядку черговості, в межах бюджетних призначень. Показником черговості є дата постановки на облік.

    Порядок передбачає укладання трьохсторонніх договорів між санаторно-курортним закладом, управлінням праці та соціального захисту населення  та постраждалою особою. При цьому постраждалій особі забезпечено право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення. У разі недостатності  суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі, постраждалі громадяни здійснюють доплати за надання послуг у закладі за рахунок власних коштів.

    Звертаємо увагу, що з 01.01.2018 року введено в дію норму щодо отримання постраждалими громадянами компенсації замість санаторно-курортної путівки, тобто, особа має право самостійно обирати чи отримувати послуги із санаторно-курортного лікування (путівку) чи отримувати грошову компенсацію замість путівки. Облік осіб, які подали заяви на отримання грошової компенсації та облік осіб на санаторно-курортне лікування ведеться окремо.

    Середня вартість путівки для виплати грошової компенсації та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування обчислюється з розрахунку 35 відсотків (з округленням до однієї гривні) розміру одного прожиткового мінімуму, щороку встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність.

    Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» установлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, із 01 січня 2019 року в розмірі 1497,00 грн.

    Таким чином, середня вартість виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування у 2019 році становить 524,00 грн.

    З питань санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи радимо звернутись до управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації (м. Бориспіль вул. Головатого, 4) кабінет  №  219 або телефоном  (04595)5-13-13.

    Leave a Reply

    Be the First to Comment!

    Notify of
    avatar
    wpDiscuz
  • ОСТАННІ НОВИНИ

  • ОСТАННІ КОМЕНТАРІ