• 1.03.2019 250

  Лист С.Міщенка щодо незаконних донарахувань за спожитий газ.

   

                                 НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ

                                  МІЩЕНКО СЕРГІЙ ГРИГОРОВИЧ

                                                                                   Сільським, селищним та міським головам

   У жовтні місяці 2018 року у платіжних документах ПАТ “Київоблгаз” було здійснено донарахування побутовим споживачам обсягів газу з урахуванням різниці у приведенні до стандартних температурних умов (20 градусів за Цельсієм). Таке донарахування пояснювалось ПАТ “Київоблгаз” тим, що побутові лічильники газу температурної корекції не здійснюють, що споичиняє технологічні втрати через властивість газу  до зменшення фактичного обсягу зі зменшенням температури.

   Після направлення мною депутатського звернення до НКРЕКП у зв”язку з надходженням чисельних скарг від громадян через нарахування додаткових коштів у платіжних документах. Регулятор повідомив, що з ним в рамках здійснення державного регулювання суб”єктів природної монополії прийнято Постанову №1498 від 23.11.2018 року якою заборонено  ПАТ “Київоблгаз” при здійсненні обліку природного газу, використаного побутовими споживачами, приводити об”єми природного газу до стандартних умов для здійснення комерційних розрахунків за використаний газ побутовими споживачами.

   Проте ПАТ “Київоблгаз” було проігноровано вимоги вищевказаної Постанови НКРЕКП та у платіжних документах за листопад-лютий 2018 – 2019 рр.так само здійснено донарахування побутовим споживачам обсягів, які враховують різницю у приведенні до стандартних умов.

   ПАТ “Київоблгаз” свідомо не виконав рішення Регулятора, пояснюючи це тим, що Постанова №1498 не опублікована в газеті “Урядовий кур”єр”, відтак – не діє.

  У своєму зверненні я також наголосив на неправомірності позиції ПАТ “Київоблгаз” стосовно чинності рішення Регулятора, оскільки Постанова №1498 є актом застосування права, має персоніфікований характер, відтак – набирає чинності з дня прийняття та є безпосередньою підставою для правових наслідків.

  У відповідь НКРЕКП підтвердила неправомірність дій ПАТ “Київоблгаз” та повідомила, що звернулась до Експертно-апеляційної ради при Державній регуляторній службі України щодо надання погодження на здійснення позапланових заходів, зокрема, проведення позапланової перевірки дотримання ПАТ “Київоблгаз” ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу, затверджених постановою НКРЕКП від 16.02.17 р. №201, з питань донарахування побутовим споживачам обсягів природного газу, які враховують різницю у приведенні до стандартних умов.

  18.02.19р. відбулось засідання Експертно-апеляційної ради при Державній регуляторній службі України, на якому було погоджено проведення позапланової перевірки дотримання ПАТ “Київоблгаз” ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу.

  В своєму листі на моє ім”я НКРЕКП повідомляє, що до ПАТ “Київоблгаз” будуть застосовані санкціїв разі порушення ними ліцензійних умов, ці  порушення і так підтверджуються невиконанням постанови НКРЕКП.

  Моя вимога через дану перевірку прибрала із платіжок незаконне донарахування.

  Наше з Вами завдання – довести до людей іх права щодо несплати незаконних донарахувань і того, щоб люди не боялися , що їх відключать від газопостачання чи позбавлять субсидії.

  Тому ще раз наголошую, що потрібно сплачувати за спожитий газ виключно за лічильником, не зважаючи на донарахування.

  Також варто наголосити на тому, що на сьогоднішній день діє постанова НКРЕКП про заборону проводити донарахування.

  Прошу Вас оперативно інформувати мене та мої приймальні про факти отримання людьми попереджень про відключення газопостачання за несплату незаконних донарахувань.

  Про хід та результати перевірок буду Вас інформувати додатково.

  З повагою, народний депутат України                              С.Міщенко

  Leave a Reply

  Be the First to Comment!

  Notify of
  avatar
  wpDiscuz
 • ОСТАННІ НОВИНИ

 • ОСТАННІ КОМЕНТАРІ