• 10.11.2019 154

  МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ГРОМАД ТА ТЕРИТОРІЙ УКРАЇНИ

  (МІНРЕГІОН)

   

  Обласні, Київська міська

  державні адміністрації

   

  Щодо надання з 101.10.2019 року

  Пільг на оплату житлово-комунальних послуг

  у грошовій формі

   

   

  МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ГРОМАД ТА ТЕРИТОРІЙ УКРАЇНИ інформує, що з 01.10 2019 року набрав чинності Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року за №373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» (із змінами, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2019.року за №807), далі- Порядок.

  Згідно із Порядком, змінюється механізм надання  та розрахунку громадянам пільг на оплату житлово-комунальних послуг, внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води та теплової енергії, витрат з управлінням багатоквартирного будинку (для громадян, що проживають у будинках, де створено об’єднання співвласників житлових будинків, житлово-будівельні (Житлові) кооперативи, далі- Об’єднання).

   Зокрема, за вимогами Порядку структурні підрозділи з питань соціального захисту населення на підставі Єдиного державного автоматичного реєстру осіб, які мають право на пільги та інформації, отриманого відповідно до п.5 цього Порядку, розраховують щомісяця до 20 числа суму пільги, виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із Законом, кількості членів сім’ї, які мають таке право відповідно до законодавчих актів, зазначених у п.3 цього Порядку, та визначені статтею 51 Бюджетного кодексу та з урахуванням встановлених цін/тарифів (внесків) і державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування.

   Таким чином, за новим механізмом пільги на оплату житлово-комунальних послуг, на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води та теплової енергії, на відшкодування витрат з управління багатоквартирним будинком, розраховуватимуться структурними підрозділами з питань соціального захисту населення, а не управителями багатоквартирних будинків, виконавцями комунальних послуг, об’єднаннями.

   Відповідно до вимог Порядку, виплата розрахованої суми пільги здійснюється за двома механізмами:

   у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ «Ощадбанк» на підставі укладеного між Мінсоцполітики та АТ «Ощадбанк» договору з подальшим переказом коштів на рахунки управителів, об’єднань (крім витрат на управління багатоквартирним будинком), виконавців комунальних послуг;

  Перерахування коштів з рахунка для виплати пільг на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг здійснюється АТ «Ощадбанк» в послідовності визначеній п.12 Порядку;

   у грошовій готівковій формі – шляхом перерахування структурним підрозділом з питань соціального захисту населення коштів на рахунок пільговика, відкритий в установі уповноваженого банку, або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта».

     Пунктом 7 Порядку передбачено, що пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої АТ «Ощадбанк» управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

    Отже, при наданні пільг у грошовій формі (готівковій чи безготівковій формі), управителі, виконавці комунальних послуг нараховують повну плату за спожиті житлово-комунальні послуги, внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку (за їх наявності), – без урахування розміру пільг.

  Аналогічний підхід стосується і об’єднань в частині витрат на управління багатоквартирним будинком та витрат на оплату комунальних послуг.

   У разі отримання від управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюється у грошовій безготівковій формі (пункт 7 Порядку).

  ВРАХОВУЮЧИ ВИЩЕНАВЕДЕНЕ, у зв’язку із запровадженням механізму надання пільг у грошовій формі:

  • Підприємства, що надають житлово-комунальні послуги, здійснюють повне нарахування пільговикам за спожиті житлово-комунальні послуги, а також внески за встановлення та обслуговування та заміну вузлів комерційного обслуговування (за наявності таких) у платіжних документах (без відображення розміру пільги), починаючи з листопада 2019 року (за жовтень);
  • Внески за управління багатоквартирним будинком (на утримання будинку та прибудинкової території), на оплату комунальних послуг у будинках, де створено об’єднання, виставляються до оплати пільговикам у розмірі, затвердженому загальними зборами об’єднання – без відображення розміру пільги;
  • Управителі, об’єднання, виконавці комунальних послуг укладають договори з АТ «Ощадбанк» (його установами);

  Якщо управитель, об’єднання, виконавець комунальних послуг не уклав договір з АТ «Ощадбанк» (його установами) для перерахування сум пільг (крім витрат на управління багатоквартирним будинком), він до 1 червня не має права вимагати оплати послуг (внесків/платежів) від пільговиків за відповідний опалювальний чи неопалювальний періоди.

  При цьому за вимогами Порядку здійснюється інформаційна взаємодія та обмін інформацією з структурними підрозділами з питань соціального захисту населення і АТ «Ощадбанк» відповідно до вимог Порядку.

  Зокрема, забезпечується інформування структурних підрозділів з питань соціального захисту населення:

  До 15 числа кожного місяця:

    Про зміну внесків, платежів об’єднанню (відповідна інформація надається об’єднаннями),

    Про зміну тарифів на житлово-комунальні послуги,  внесків за встановлення та обслуговування та заміну вузлів комерційного обслуговування (відповідна інформація надається підприємствами, що надають житлово-комунальні послуги, управителями виконавцями комунальних послуг);

  До 25 вересня та 25 квітня:

  Про суму простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості за оплату послуг (внесків/платежів), сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, щодо пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі.

   

  Враховуючи зміни, які відбулися, з метою уникнення непорозумінь під час нарахування плати за спожиті житлово-комунальні послуги та відповідних внесків (платежів), відображення їх у платіжних документах пільговим категоріям населення, просимо організувати з розміщення у платіжних документах за жовтень 2019 року відповідними підприємствами, що забезпечують виготовлення та друк платіжних документів, коротку інформацію про зміни у виплаті пільг та зміни у нарахуванні плати з 01.10.2019 року.

    Крім того, просимо забезпечити на сайтах підприємств, об’єднань та органів місцевого самоврядування (за їх наявності), а також в друкованих засобах масової інформації місцевої сфери розповсюдження (за можливості) інформаційного повідомлення, зміст якого наведено у додатку до цього листа.

   

  Додаток: на 1 аркуші.

   

  Заступник міністра:                                                                                   Е. Кругляк

   

   

   

                                                                                                                        Додаток №1

   

  ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ, ЯКІ МАЮТЬ ПІЛЬГИ НА ОПЛАТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

   

   

  Звертаємо увагу на зміну порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

   

  Починаючи з жовтня 2019 року, відповідно до Закону України від 09.11.2017 року №2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» пільга надається у грошовій формі.

   

    Розраховані органами соціального захисту населення суми пільг перераховуватимуться АТ «Ощадбанк» для подальшого проведення ним розрахунків з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика (у безготівковій формі).

   

    Пільговикам, які подали заяву до органу соціального захисту населення на отримання пільги готівкою, виплата буде здійснюватися у готівковій формі у зазначений у заяві спосіб (банк або пошта).

   

    У зв’язку з цим платіж за послугу нараховується в повному обсязі, без врахування знижки, яка надається пільговику.

   

    У разі отримання готівки, пільговик має сплатити спожиті послуги повністю. Інші пільговики сплачують, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них перерахує надавачу послуг АТ «Ощадбанк» (за наявності даних про номер мобільного телефону пільговик отримує інформаційне повідомлення від банку про проведені платежі).

   

    Враховуючи, що відповідний механізм в Україні запроваджується вперше, через неточності в даних з технічних причин можуть бути випадки ненарахування окремим особам суми пільги за жовтень 2019. У такому разі рекомендуємо звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання. Сума пільги у такому випадку за жовтень буде донараховано в наступному місяці.

   

  Leave a Reply

  Be the First to Comment!

  Notify of
  avatar
  wpDiscuz
 • ОСТАННІ НОВИНИ

 • ОСТАННІ КОМЕНТАРІ